INFORMACJE PROGRAM REGULAMIN REJESTRACJA ZGŁOSZENIA WYNIKI ZDJĘCIA

Program zawodów - XI KONKURS UMIEJĘTNOŚCI LEŚNYCH im. Wacława Jatczaka

CZWARTEK, 07.08.2019
08:00 - 08:30 Odprawa sędziowska, losowanie numerów do startu w Biegu Leśnika (aula szkolna, uczniowie).
08:30 Start pierwszego zawodnika o 08:30, kolejny startuje co 5 minut.
  1. Konkurencje w Biegu Leśnika:
    1. określenie miąższości drzewa stojącego w m3 (z wykorzystaniem narzędzi pomiarowych i tablic miąższości)
    2. rozpoznawanie próbek drewna
    3. rozpoznawanie gatunków drzew liściastych (pędy zimowe)
    4. rozpoznawanie gatunków drzew iglastych
    5. rozpoznawanie chorób i uszkodzeń drzew (żerowiska i inne objawy chorobowe)
    6. rozpoznawanie gatunków ptaków
    7. rozpoznawanie gatunków owadów leśnych
    8. rozpoznawanie gatunków roślin runa leśnego
    9. rozpoznawanie gatunków grzybów leśnych
    10. obsługa rejestratora w zakresie odbioru drewna
    11. strzelanie (strzelnica pneumatyczna)
    12. pierwsza pomoc przedmedyczna (sala gimnastyczna)
11:30 - 13:30 Przewidywane zakończenie pierwszego dnia zawodów – ogłoszenie wstępnych wyników.
13:30 - 15:00 Obiad w stołówce.
15:30 - 17:30 Wycieczka zawodowa dla uczestników konkursu.
PIĄTEK, 08.03.2019
07:00 - 07:45 Odprawa sędziowska (aula szkolna).
07:45 - 08:00 Rozpoczęcie Zawodów Drwali - zbiórka na placu apelowym.
08:00 - 16:30 Rozpoczęcie zawodów, losowanie numerów do startu indywidualnego.
  1. Konkurencje drwali:
    1. zmiana łańcucha (sala gimnastyczna)
    2. ścinka drzew (teren Nadleśnictwa Maskulińskie)
    3. przerzynka kombinacyjna (teren szkoły)
    4. przerzynka precyzyjna (teren szkoły)
    5. okrzesywanie (teren szkoły)
Kierowanie ciągnikiem rolniczym (plac apelowy przy budynku szkoły) - konkurencja z Biegu Leśnika (uczniowie)
Konkurs niespodzianka - konkurencja z Biegu Leśnika (uczniowie)
Konkurs strzelecki dla sędziów (strzelnica szkolna)
11:30 Oficjalne otwarcie konkursu, upamiętnienie Wacława Jatczaka - uroczystość na placu apelowym.
13:30 - 15:30 Obiad w stołówce
  1. W trakcie zawodów zapraszamy m.in. na:
    1. zwiedzanie obiektów szkolnych (Sali Tradycji Leśnych im. Janusza Sikorskiego)
    2. prezentację najnowszego wyposażenia szkoły (trenażery, symulatory itp.)
    3. pokaz "na żywo" rzeźbienia w drewnie pilarką w wykonaniu lokalnego artysty Pana Piotra Bogdaszewskiego
    4. pokaz pracy arborysty
    5. pokazy łucznictwa 3D
    6. gorący kociołek ok. 11:00 na świeżym mazurskim powietrzu
ok. 16:30 Zakończenie XI Konkursu Umiejętności Leśnych, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

W piątek, 08.03.2019, odbędzie się również Dzień Otwartych Drzwi w ZSL. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin!